Quick Links

Skip to main content Skip to navigation

Sterling Public Schools LogoSterling Public Schools

Main Navigation

Top

Home > breadcrumbs: High School > breadcrumbs: Athletics > breadcrumbs: Track >

Working...

Ajax Loading Image

 

Pioneer Conference Indoor Track @ Doane Results

Girls' Results:

OVERALL TEAM RANKING -- 6th place

 

60 Meter Dash -- 
Morgan Haner (2nd place)
 

200 Meter Dash --
Morgan Haner (4th place)

Sydney Huls (17th place)
 

400 Meter Dash --
Nicole Harms (3rd place)

Carly Wenzl (6th place)
 

800 Meter Run --
Carly Wenzl (5th place)

Nicole Harms (8th place)
 

1600 Meter Run --
Malayna Wingert (8th place)
 

60 Meter Hurdles --
Nicole Harms (3rd place)

 

4x200 Meter Relay --
Sydney Huls, Morgan Haner,

Malayna Wingert, Carly Wenzl (6th place)
 

4x800 Meter Relay --
Sydney Huls, Jayda Furtado,

Sheanna Stolz, & Malayna Wingert (4thplace)

 

High Jump --
Jayda Furtado (8th place)

Carly Wenzl (8th place)
 

Triple Jump --
Nicole Harms (1st place)

Sheanna Stolz (17th place)
 

Shot Put --
Valerie Keim (4th place)

Emily Agena (5th place)

 

Discus --

Colby Thies (9th place)

Emily Agena (11th place)
 

 

 

 

 

Boys' Results:          

OVERALL TEAM RANKING -- 1st place

 

200 Meter Dash --
Austin Buss (4th place)

Joel Rathe (13th place)
 

400 Meter Dash --

Tristan Dirks (1st place)

Austin Buss (4th place)
 

800 Meter Dash --
Dylan Benson (3rd place)

Logan Jasa (4th place)
 

1600 Meter Dash --
Seth Harms (2nd place)

Logan Jasa (3rd place)

 

3200 Meter Run --
Seth Harms (1st place)

Diego Sterkel (2nd place)

 

60 Meter Hurdles --

Austin Walters (8th place)

 

4x200 Meter Relay --
Austin Buss, Cameron VanGroningen,

Tristan Dirks, Joel Rathe (3rd place)

 

4x400 Meter Relay --
Cameron VanGroningen, Tristan Dirks,

Dylan Benson, Austin Buss (4th place)
 

4x800 Meter Relay --
Seth Harms, Tristan Dirks,

Logan Jasa, Dylan Benson (1st place)
 

High Jump --
Austin Walters (4th place)

Ben Hier (10th place)

 

Long Jump --
Cameron VanGroningen (4th place)

Ben Hier (7th place)
 

Triple Jump --                                  

Cameron VanGroningen (7th place)                  

Ben Hier (9th place)
 

Shot Put --

Micah Erickson (5th place)

Kaleb Williams (11th place)

 

Discus --

Micah Erickson (7th place)

Mason Gee (12th place)

Sterling Public Schools 250 Main Street Sterling, NE  68443

t: 402.866.4761 f: 402.866.4771

Sign up for the News Update.

Back To Top